A kiállításon részt vevő művészek: Buda Gábor, Fabricius Anna, Magyar Ádám, Molnár Ágnes Éva, Szatmári Gergely.
Buda Gábor fotói pozitív nézőpontot tükröznek. Olykor érzelmekkel, olykor hétköznapi közönnyel, és így válnak a fotók érzelmes vallomásokká.
Fabricius Anna képei egy-egy tulajdonság vagy foglalkozás mentén létrejövő csoportokat ábrázolnak. Sorozatában a technikai munkafolyamatban részt vevő emberek képei jelennek meg.
Major Ádám a nagyvárosi élet csodáját, a mozgalmas élet pillanatait jeleníti meg képein. A képeken csak a mozgó alakok felismerhetőek, a környezete többi, mozdulatlan eleme, mint a kirakatok vagy ablakok, vizszintes sávok formájában jelennek meg.
Egy extrémsport táborban készültek Molnár Ágnes Éva képei, melyeken önmagukból kiforduló fiatalok látszódnak. Az útkeresés korszakáról, a határok feszegetéséről szólnak a képen látható események.
Szatmári Gergely American Idler című sorozata egy amerikai ösztöndíj során készült, és a képeken különböző közösségi helyek különleges állapota látható. Irodákat és éttermeket fotózott az üresség nyomasztó hanguatában.
A globális szempontot jól mutatja, hogy a a fotósorozatok többségének már maga az alkotó adott angol elnevezést, ez adta a kiállítás címét is.
A tárlat szeptember 25-ig tekinthető meg.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése