Köteles és Tőzsér bánta a Chelsea-hengert - BL-visszatekintő tegnapra

Szerda este újabb nyolc mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája 2011/12-es szezonja. Lássuk, mik történtek a pályákon!

Kezdjük a magyar érdekeltségű meccsekkel! A Genk a Stamford Bridge-en szaladt bele egy csúnya vereségbe. A Genkben középhátvédként pályára lépett Tőzsér Dániel, illetve Köteles László személyében magyar kapus védett. Amérkőzés elején Raul Meireles nagy gólt akasztott a hálójába. Ezzel a góllal megadta az alaphangot a "kivégzéshez" Negyed  óra alatt duplázott Torres, ráadásul az első félidő végén még Ivanovics is beatált, egy nagyszerű fejest követően. A kegyelemdöfést a csereként beálló elefántcsontparti Salomon Kalou vitte be közelről, kialakítva ezzel a végeredményt. Kijelenthetjük, nem a magyar fiúk mérkőzése volt ez, de nem rajtuk múlt a vereség. Két hét múlva Genkben rendezik a visszavágót, melyen várhatóan nehezebb dolguk lesz a londoni kékeknek.

A csoport másik mérkőzését az Olympiakosz és a Dortmund játszotta.Megyeri Balázs a kispadról figyelte, hogyan veri meg az Olympiakosz 3-1-re a tavalyi önmagára nyomokban sem emlékeztető Borussia Dortmundot. A Dortmundnak hazai pályán mindenképpen győzni kell, ha a továbbjutó helyek valamelyikét el akarja érni. A következő magyar érdekeltségű mérkőzés a Sahtar -Zenit  összecsapás volt. Huszti Szabolcs ezúttal csak a cserepadról figyelhette hogyan alakult ki a mérkőzés végére a 2-2-es döntetlen. Nem jól indult orosz szempontból a meccs, ugyanis Sirokov a 9. percben elhibázott egy büntetőt, néhány perc múlva a brazil Willian büntetett közelről. A félidő derekán Sirokov javított, de a félidő vége előtt Luiz Adriano újra az ukrán bajnokot juttatta előnyhöz, majd Fajszulin egyenlített az ex-szovjet derbin. A Néva-parti visszavágón mindenképp több kell a győzelemhez az oroszoktól.

A többi találkozóról röviden: a Leverkusen 3 perc alatt fordított és győzött a Valencia ellen. A spanyolok is győzelmi kényszerrel fogadhatják ellenfelüket két hét múlva. Az F csoportban az Arsenal tehetsége, Ramsey a 92. percben lőtte csoportja élére csapatát, Marseille-ben. Portóban 1-1es döntetlen született. Említést érdemelhet a sok hazai illetve vendég sárga (8-3) A portoi pontrablásával a csoport élén maradt a ciprusi APOEL Nicosia, de nem érzheti magát biztonságban, hiszen ebben a csoportban még bármi megtörthénhet. Takarékon égve is győzött a Barca és az AC Milan; A Milan vezetőedzője a következőt nyilatkozta a mérkőzés után: "csoportelsőként szeretnénk végezni."Ehhez Messinek és társainak lesz még pár szava!

BL 3. forduló – 6. játéknap
2011. október 19. 20:45
E-csoport
  • Chelsea FC – Racing Genk 5-0 (4-0)
    38 ezer néző, V: Nyikolajev (RUS).
    G: R. Meireles 8’, F. Torres 11’ 27’; Ivanovics 42’, S. Kalou 72’.
  • Bayer Leverkusen – Valencia CF 2-1 (0-1)
    26 ezer néző, V: Thomson (SCO).
    G: Schürrle 53’, Sam 56’ / Jonas 25’.

A csoport állása:
1. Chelsea 7 pont, 2. Leverkusen 6 pont, 3. Valencia 2 pont, 4. Genk 1 pont.

F-csoport
  • Olympique Marseille – Arsenal FC 0-1 (0-0)
    33 ezer néző, V: Skomina (SLO).
    G: Ramsey 92’.

• Olympiakosz Pireusz – Borussia Dortmund 3-1 (2-1)
    30 ezer néző, V: Nijhuis (HOL).
    G: Holebas 8’, Dzsebbur 40’, F. Modesto 78’ / R. Lewandowski 26’.

1. Arsenal 7 pont, 2. O. Marseille 6 pont, 3. Olympiakosz 3 pont, 4. Dortmund 1 pont.

G-csoport
  • Sahtar Donyeck – Zenit Szentpétervár 2-2 (2-1)
    45 ezer néző, V: De Bleeckere (BEL).
    G: Willian 15’, Luiz Adriano 45’ / Sirokov 33’, Fajszulin 60’.

• FC Porto – APOEL Nicosia 1-1 (1-1)
    33 ezer néző, V: Gautier (FRA).
    G: Hulk 13’ / Ailton Almeida 19’.

1. APOEL Nicosia 5 pont, 2. Zenit 4 pont (+1), 3. FC Porto 4 pont (-1), 4. Sahtar 2 pont.

H-csoport
  • AC Milan – BATE Boriszov 2-0 (1-0)
    66 ezer néző, V: Hagen (NOR).
    G: Ibrahimovic 33’, K-P. Boateng 70’.
  • FC Barcelona – Viktoria Plzen 2-0 (1-0)
    74 ezer néző, V: Sztavrev (MAC).
    G: Iniesta 10’, D. Villa 82’.

1. Barca 7 pont (+7), 2. AC Milan 7 pont (+4), 3. Plzen 1 pont (-4), 4. BATE 1 pont (-7).
***********************************************************************
Ma este 18:00-tól egy (Lokomotiv Moszkva-AEK Athén), 19:00-tól tizenegy és 21:05-től tizenkét Európa Liga-mérkőzésre kerül sor. Ez a sorozat is a 3. fordulójánál tart.

Tévés összecsapások:

Sturm Graz - RSC Anderlecht (L-csoport; Szabics Imre küzd válogatottbeli védőtársa, Juhász Roland ellen; kezdés: 19:00, TV: Story TV4.)

Udinese Calcio - Atlético Madrid (I-csoport; 19:00, TV: Digi Sport.)

Tottenham Hotspur - Rubin Kazany (A-csoport; 21:05, TV: Digi Sport.)

Dinamo Kijev - Besiktas RJ (E-csoport; 21:05, TV: Digi Sport Plus.)

(Forrás: nso.hu, eredmenyek.com)