Magyar futball siker: EL főtáblán a Videoton!

A 2012-2013-as Európa-liga sorozatban összesen 53 ország 193 csapata vesz részt. A Videoton FC a magyar tabella 2. helyén végzett az elmúlt évben, ezzel kiharcolta az indulás lehetőségét. A csapatnak az eddigi teljesítményeinek köszönhetően csupán a második selejtezőkörben kellett megkezdenie a szereplést, ahol bravúrosan futballozva a Bratislavat 1, a Gentet 4 gólos előnnyel, a Trazbonsport pedig tizenegyes párbajjal 4-2re ejtette ki a ligából. A Videoton a csoportkörben folytathatja tovább a küzdelmeket. Székesfehérvár majd 30 éve várt egy ilyen kaliberű sikerre, ráadásul még különlegesebbé teszi a sikert, hogy a csapat vezetőedzője, Paulo Sousa épp a mérkőzés napján ünnepelte 42. születésnapját.

A Videoton csoportbeosztása: G csoport - Sporting (portugál)
                                                                         Basel (svájci)
                                                                         Genk (belga)
                                                                         Videoton FC

Csoportmeccsek időpontjai:  2012. szeptember 20. (csütörtök) 21:05 Genk - Videoton FC

1. meccs:
Törökországban kezdődött az összecsapás. A hazaiak erősen kezdtek, többet lőttek és a labdát is többet birtokolták, majd egyre inkább sikerült megfékezni őket. Az olyakor kemény, sportszerűtlen török játék az első félidőben nem vezetett gólhoz, de mi sem tudtunk eredményesek lenni.
A második játékrészben megint csak bekezdett a hazai csapat, ám lövéseik rendre elakadtak valamelyik játékosunkban. A meccs vége felé közeledve egyre több lett a magyar helyzet is: Sándor György, Torghelle, Oliveira, Nikolics és Walter Lee próbálkozása sem volt eredményes. (0-0)
A gól nélküli meccs után a magyar csapat bizakodva várhatta a folytatást immáron a Sóstói Stadionban.

Visszavágó:
A mérkőzés eleje az előző meccshez hasonlóan kezdődött: török nyomás alatt játszottunk, de ők nem tudtak rést találni védelmünkön, majd a támadójátékunk a félidő közepére feljavult. Mindkét oldalon adódtak óriási helyzetek, nemegyszer csak centikkel ment el a labda a kapu mellett, Bozsovics most is bravúrosan védett. Sem az első, sem a második félidőben nem született gól, így jöhetett a kétszer 15 perc hosszabbítás. Mindkét csapat igyekezett a védekezésre figyelni, igazán nagy gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki, így a játékidő leteltével készülhettek a csapatok a tizenegyes párbajra. A törökök kezdtek. Az első körben Sapara és Caneira lőttek, aztán Vittek és Brachi következett. Mind a négyen betaláltak a kapuba. (2-2) Következett a harmadik kör, ami fordulópontot jelentett mindenki számára. Soner kihagyta büntetőjét, majd magyar oldalon Gyurcsó Ádám a jobb felsőbe talált, így előnybe került a Videoton. A hátrány a török csapatot is megtörte: Zokora lövését Bozsovics óiási bravúrral hárította, így végül Mitrovics lábában volt a győzelem kulcsa, ő pedig büntetett! (4-2)

Összesítve: Videoton FC – Trazbonspor 4-2

"Természetesen a legszebb ajándék a továbbjutás volt a mai napon számomra. Megérdemeltük ezt a sikert, hiszen rengeteget dolgoztunk érte az elmúlt egy évben. A játékosok bebizonyították, hogy mire képesek, az elmúlt hetekben olyan csapatokat tudtunk kiejteni, akik jobb lehetőségekkel, nagyobb költségvetéssel bírnak, mint mi. Nagyon nehéz út volt, ami eddig vezetett, de a játékosok végig hittek abban, hogy az elvégzett munka meghozza az eredményét és így egy fantasztikus eredményt érhettünk el együtt. Szeretném kiemelni azt, amit a mérkőzés előtti napon mondtam, vagyis, hogy ez a siker nem csak a Videoton FC sikere, hanem az egész magyar labdarúgásé." - Paulo Sousa siker utáni nyilatkozata

A csapat tagjai:

Kapus:  12. Tomas Tujvel                              Középpályás: 10. Renato Neto
                     13. Somodi Bence                                                  11. Sándor György
                     27. Mladen Bozsovics                                            14. Nikola Mitrovics