"Színtiszta fényképezés" - Nikon Df

Egy új álmom született. A Nikon ma bejelentette Df nevű modelljét, amely külsőre a klasszikus 35 mm-es Nikon filmes fényképezőgépekre hajaz, azonban technológiája a legújabb profi gépekkel vetekszik. Végre egy gép, amely azt a kort hivatott idézni, amikor a gépek még kizárólag a fényképezés örömét szolgálták. A Nikon Df, a fotózás régi élményét szeretné újra felfedeztetni a fotóssal. A legjobb, hogy ehhez minden adottsága adott.

Dirk Jasper, a Nikon Europe professzionális termékeinek menedzsere a következőket mondta róla: „E fényképezőgép koncepciója a kezdetektől fogva a színtiszta fényképezés volt. Ez az a fényképezőgép, amelyet egyszerűen csak szeretnénk megmarkolni, majd elindulni és fényképezni vele. A fényképezés lényege az érzelmekről szól, a Df pedig éppen az érzelmekre hat nagyon erősen. A stílusos retro design és a profi technológia egyedi kombinációja kívül helyezi a gépet a hagyományos kategóriákon. A koncepciókkal és ötletekkel dolgozó, eltökélt fotósok szeretni fogják; azok pedig, akik kedvelik a klasszikus stílust, örömmel fogadják majd, hogy az új modell megjelenése a Nikon a fényképezés élvonalában eltöltött évtizedeinek örökségét idézi.”


A Df-ben ugyanaz a nagy teljesítményű, 16,2 megapixeles, FX-formátumú CMOS-érzékelő és EXPEED 3 képfeldolgozó rendszer működik, mint amelyet a D4-es csúcsmodell is használ. A Nikon Df az első olyan dSLR, ami a még AI előtti Nikkor objektívekkel is kompatibilis (natívan). Amikor nem-AI objektívvel fényképezünk A (Rekesz-előválasztásos) vagy M (Kézi) módban, akkor a Df lehetővé teszi, hogy az AI objektívekével egyenértékű, teljes rekeszes fénymérést használjunk. Az objektív karakterisztikája, például a gyújtótávolság és a legnagyobb rekesz, a fényképezőgép egyszerű beállításával meghatározható, így a gép felismeri a rekeszbeállítást, és ki tudja számítani a megfelelő expozíciót.


Tudásában ott lapul a Multi-CAM 4800 39 mezős AF rendszer. A „Célpont fehéregyensúly mérése” élő nézetben módot ad célpont fehéregyensúly meghatározására a kép, egy kiválasztott területe alapján, a „Fényképezési helyzetfelismerő rendszer” igen pontos expozíciót, expozíciómérést tesz lehetővé, a 0,7-szeres pentaprizmás keresőn, ami 100 százalékos lefedettséggel rendelkezik. A fix TFT LCD 3,2 colos kijelző nem biztos, hogy minden profi fotós álma, de ez sem hagy magára a maga 921 ezer szubpixeljével. A masina nem hazudtolja meg gazdáját tartósság szempontjából sem, hiszen a zárszerkezetre 150 000 ciklusos tesztelést végeztek a gyárban és a takarékos mivoltából egy akkutöltéssel akár 1400 fényképet is készíthetünk.


A fekete és ezüst színben készülő Nikon Df forgalmazása november végén kezdődik meg, a gépváz 2749 dollárba (közel 600 ezer forintba) fog kerülni és szettben megkapva egy különleges kiadású Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G objektívvel lesz kapható.

Nincsenek megjegyzések:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...